SOSW Szkoła podstawowa Gromada zuchowa

Gromada zuchowa

I DĄBROWSKA GROMADA ZUCHOWA NIEPRZETARTEGO SZLAKU
„POSZUKIWACZE PRZYGÓD”

Kim są zuchy? Jak działamy?

Zuchy to pion organizacyjny Związku Harcerstwa Polskiego, zrzeszająca dzieci między 7 a 10 rokiem życiem ( klasy 1-3 Szkoły Podstawowej). Gromada działa od 2012 roku w naszej szkole. Pracujemy zgodnie z założeniami metodyki zuchowej/harcerskiej, stawiamy na naukę przez zabawę z dostosowaniem przekazywanych treści do możliwości psychofizycznych naszych uczniów z niepełnosprawnościami. Na każdej zbiórce mówimy o czymś nowym, uczymy się różnorakich zabaw, w tym również ruchowych, piosenek, majsterkujemy, rysujemy. Oprócz zabaw staramy się również przekazywać dzieciom podstawowe zasady dobrego zachowania, dyscypliny i współżycia społecznego – zgodnie z harcerskimi zasadami. Chciałybyśmy aby nasze zuchy, były chętne do pracy i zabawy, rozwijały swoje umiejętności, zainteresowania oraz poszerzały swoje wiadomości o świecie.

Druhna pwd. Justyna Werner
Druhna phm. Magdalena Kołtońska – Sokołowska

ROK SZKOLNY 2023/2024

Zuchy już są gotowe do ferii zimowych!

Na ostatniej zbiórce przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii. WSPANIAŁYCH FERII ŻYCZĄ ZUCHY!

Zuchowy Turniej Sportów Dziwnych

Zapraszamy zuchy z naszego hufca na coroczny Zuchowy Turniej Sportów Dziwnych. Turniej odbędzie się 17.02.2024 w sobotę w SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej przy ul. Swobodnej 59, w godzinach od 10-12.00.
W tym roku patronatem imprezę objęła firma Decathlon, która też sponsoruje nagrody w turnieju. Aby zapisać dziecko należy wejść na stronę w linku:
https://go.decathlon.pl/l/zuchowy-turniej-sportow-dziwnych/65a56df2-21b8-4ca7-8bf4-2a47b3d82ee2?fbclid=IwAR1EkujAIyb61ogWAbDFvLw_0eHCn0AvSXFS033E5cNhxSJH2-5_BWjWX_0

Po zapisaniu zucha, poprzez platformę Decathlon go każdy otrzyma bon w wysokości 10 zł na wykorzystanie w sklepie Decathlon w Sosnowcu.

Zapraszamy do zapisów

Przyjaciel zwierzat

Zuchy w szkole działają i zwierzętom pomagają! Nasza Gromada Zuchowa zdobywa trop „Przyjaciel zwierzat” i organizuje zbiórkę darów dla schroniska. Zbieramy karmę, koce, legowiska, zabawki dla zwierząt. Dary dostrczamy do p.2 1.38 do dh. Werner Justyny. Liczymy na Wasze wsparcie.

Zuchy przesyłają najlepsze życzenia świąteczne

https://youtube.com/watch?v=w2xqDxLoejM&si=p8NKKNXTp47mPA6r

ROK SZKOLNY 2022/2023

Turniej Sportów Dziwnych

W sobotę 25 lutego dąbrowskie zuchy zagościły w progach SOSW. Odbył się organizowany przez naszą gromadę zuchową 1 DGZ NS „Poszukiwacze Przygód” Turniej Sportów Dziwnych. Podczas turnieju zuchy zmagały się z zimowymi konkurencjami sportowymi ale na sali gimnastycznej. Jeździły na nartach, toczyły kule śnieżną czy też grały w hokeja. Było fantastycznie, ale to już zobaczcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=urA2_gCBa5Y

Zuchy znowu w akcji!!!

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczął się kolejny rok harcerski. Zuchy rozpoczęły swoje spotkania. W niedzielę 15.10 mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach Dnia Pieczonego Ziemniaka organizowanego przez namiestnictwo zuchowe hufca ZHP Dąbrowa Górnicza. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej zabawy: https://youtu.be/aogEpgYStAQ

ROK SZKOLNY 2021/2022

OBIETNICA ZUCHA
SPRAWNOŚĆ ZESPOŁOWA „PRZYJACIEL ZWIERZĄT”
SPRAWNOŚĆ ZESPOŁOWA „KRASNOLUDEK”
kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03

Skip to content