27 maja 2026 r. w Manufakturze w Trzebini, hotelarze z kl. 2d wzięli udział w VI Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zawodowej organizowanej przez Branżową Szkołę I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie. Celem Spartakiady było m.in. poszerzenie przez uczniów wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów zawodowych, rozwijanie zainteresowań zawodowych, wymiana doświadczeń pomiędzy uczniami biorącymi udział w konkursie oraz rozwijanie kreatywności. Finałowe pary uczniów z branżowych szkół z terenu całej Polski (Braniewo, Chrzanów, Dąbrowa Górnicza, Kraków ,Olsztyn, Oświęcim, Wrocław) rywalizowały między sobą rozwiązując zadania zawodowe (testy) o rożnym stopniu trudności. Zakres tematyczny Finału obejmował także zagadnienia z języka angielskiego zawodowego. W części praktycznej młodzież zmierzyła się z wybudowaniem budki lęgowej dla ptaków, umiejętnością przyszycia guzików oraz przyklejenia tapety. Podczas, gdy jury obradowało, uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Mobilnym FabLabie pt. „ Mobilab – zostań konstruktorem”, w czasie których mogli wykonać rysunki długopisem 3D, zapoznali się z możliwościami drukarki 3D, nowoczesnymi technologiami w postaci robota oraz gogle VR. Udział w konkursie był dużym przeżyciem dla naszych uczniów, biorących po raz pierwszy udział w tego typu przedsięwzięciu. Nabyli oni nowe umiejętności, zmierzyli się ze zdrową rywalizacją, nawiązali nowe znajomości. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i Dominikowi, którzy otrzymali wyróżnienie w konkursie. Ogromnie dziękujemy Paniom z SOSW w Chrzanowie za możliwość uczestnictwa w tak znamienitym konkursie.










