SOSW Ośrodek Sponsorzy

Sponsorzy

EKOLOGICZNA AKCJA Z WYJĄTKOWYMI GOŚĆMI

12 maja SOSW odwiedzili szczególni goście. Z uczniami spotkali się przedstawiciele firmy SK hi – tech battery materials Poland, którzy wzięli udział w akcji ekologicznej i wsparli naszą szkołę.
Spółka SK hi – tech należy do koreańskiego koncernu SK Innovation, a w jej dąbrowskiej fabryce powstają separatory do baterii litowo-jonowych, wykorzystywanych w autach elektrycznych. Przedsiębiorstwo stawia mocno na ekologię, dlatego jego managerowie i pracownicy, którzy dziś nas odwiedzili, wspólnie z uczniami posprzątali teren wokół Ośrodka.
Nasi goście ufundowali też drzewa i krzewy: jabłonie, borówki i śliwy pisardii, które wspólnie zasadziliśmy w szkolnym ogrodzie. Jedno z drzew posadzili: Dyrektor SOSW Violetta Trzcina, Prezes SK hi-tech Byoung Chul Park oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego Małgorzata Durbacz jako symbol zapoczątkowania długiej i trwałej współpracy z SK, na którą gorąco liczymy.
Przedstawiciele firmy przywieźli również upominki oraz symboliczny czek z 1,5% podatku, który zarząd i część pracowników zdecydowali się przekazać stowarzyszeniu działającemu w SOSW. Byoung Chul Park, prezes firmy, otrzymał podziękowanie oraz figurkę anioła wykonaną przez uczniów, a wszyscy pracownicy otrzymali prace plastyczne i laurki przygotowane przez dzieci.

PODZIĘKOWANIE DLA FIRMY GRANNA

Wychowankowie świetlicy szkolnej pragną serdecznie podziękować firmie GRANNA sp. z o.o. za otrzymane gry planszowe. Wzbogaciły one ofertę świetlicy szkolnej na przyjemne i aktywne spędzanie czasu po zajęciach szkolnych. Ponadto sprawiły radość młodszym oraz starszym wychowankom. Nowe gry cieszą się dużym zainteresowaniem, dzieci bardzo chętnie z nich korzystają. Dziękujemy!!!

FM POLSKA Sp. z o.o.

Składamy serdeczne podziękowania firmie FM POLSKA Sp. z o.o., Platforma Logistyczna w Psarach i Lędzinach za materiały plastyczne i higieniczne. Zebrane rzeczy przeznaczymy na urozmaicenie zajęć świetlicowych, tworzenie cudownych prac plastycznych, dekoracji klasowych, gazetek. Materiały są dla nas bardzo pomocne i już bardzo ucieszyły naszych uczniów.

„Człowiek jest wielki, nie przez to co ma,
nie przez to kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu się spotkamy. Jeszcze raz pięknie dziękujemy!

DZIĘKUJEMY ROYAL NATIONAL INSTITUTE FOR THE BLIND, THE THOMAS POCKLINGTON TRUST UK

Podziękowania: https://youtu.be/4TY9BgmNEKM

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PANA STEFANO ZANINNI

Serdeczne podziękowania dla pana Stefano Zaninni, który ofiarował gry dydaktyczne i akcesoria komputerowe dla niewidomych dzieci i młodzieży z Ukrainy, przebywających w naszym Ośrodku. Bardzo dziękujemy!

PODZIĘKOWANIA FIRMIE CCL AVIATION

Kierujemy gorące podziękowania firmie CCL AVIATION za przekazanie niewidomym uczniom z Ukrainy walizek i kurtek przeciwdeszczowych. Dziękujemy!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Konsul Honorowy Ukrainy dr med. Jarosław Wieczorek oraz dr Iwona Sosnowska-Wieczorek ofiarowali artykuły biurowe oraz ciekawe gry dydaktyczne na potrzeby edukacji dzieci i młodzieży z Ukrainy, które przebywają w naszym Ośrodku. Dziękujemy.

WZRUSZAJĄCE SPOTKANIE

W kwietniu, uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych naszej szkoły odwiedził Pan Krzysztof Kurjański – Dyrektor Outokumpu Distribution Polska sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie było pełne radości, wzruszeń i wdzięczności, ponieważ nasi uczniowie otrzymali wspaniałe prezenty. Wśród nich znalazły się niezbędne narzędzia wspomagające komunikację, terapię i edukację, między innymi przyciski AAC, interfejsy, stolik świetlny, tablica LED z akcesoriami, bujak Montessori, a także urządzenie LIFE VAC, wykorzystywane podczas pierwszej pomocy w przypadku zadławień. Składamy najserdeczniejsze podziękowania Panu Krzysztofowi Kurjańskiemu, Pani Patrycji Szablowicz oraz Pani Anecie i Panu Robertowi Filipczak za wsparcie i ogromne zaangażowanie w realizację projektu.

GALERIA: https://drive.google.com/file/d/1UcaNdL7JAo-vyAU7LuInpwafmKwIia2B/view

DAR SERCA

Po emisji reportażu w TVN Uwaga o naszych ukraińskich uczniach, którzy uciekając przed wojną zostawili swoje instrumenty w Charkowie, para sponsorów postanowiła podarować dwie gitary. Wczoraj, 13.04 – Państwo Daniel i Monika Wiśniewscy przywieźli do Ośrodka instrumenty, z których jedną gitarę otrzymali uczniowie naszej szkoły , a drugą wychowankowie charkowskiej placówki. Serdecznie dziękujemy.

POMOC Z FUNDACJI LAUREL WHEELER

Po raz kolejny odwiedzili nasz Ośrodek goście z Ameryki, Australii i Finlandii. Przedstawiciele Laurel Wheeler Fundation przekazali tym razem wiele specjalistycznych prezentów, które będą pomocne w pracy, edukacji i rehabilitacji uczniów niewidomych. Są to między innymi laski, notesy brajlowskie, czujniki poziomu cieczy i wiele innych sprzętów bardzo ułatwiających dzienność. Serdecznie dziękujemy.

DZIĘKUJEMY FUNDACJI FAKTU SERCE DLA DZIECI

Fundacja Faktu Serce dla Dzieci przekazała kwotę 4 000PLN na zakup specjalistycznych pomocy tyflologicznych dla nowych uczniów z Ukrainy. Sprzęt ten, jest niezbędny do prowadzenia zajęć dydaktycznych, rewalidacyjnych oraz czynności dnia codziennego. Zakupiono m.in. rysownice, ramki do podpisu, bilonówki, banknotówki, papier puchnący, kalkulatory mówiące oraz czujniki poziomu cieczy. Przed naszymi podopiecznymi wiele nowych wyzwań i doświadczeń. Zakupione pomoce pomagają dzieciom niewidomym wdrażać się w nową rzeczywistość. Serdecznie dziękujemy.

DZIĘKUJEMY PANI LAUREL WHEELER ORAZ PAŃSTWU O.MAHLER, A.MAHLER

Z całego serca dziękujemy w imieniu polskiej i ukraińskiej społeczności naszego Ośrodka pani Laurel Wheeler z Finlandii, założycielce Fundacji jej imienia oraz prywatnym darczyńcom państwu O. Mahler, A. Mahler z Australii za serce i dobroć okazaną naszym uczniom oraz przyjaciołom z charkowskiej szkoły. Przekazane przez Państwa laptopy, tablety, laski z pewnością będą ich nieodłącznymi przyjaciółmi podczas edukacyjnej przygody w naszej szkole. Mamy nadzieję, że to początek polsko-ukraińsko- australijsko- amerykańsko-fińskiej przyjaźni.

DZIĘKUJEMY FIRMIE DHL

Ponownie przekonaliśmy się, że możemy liczyć na pomoc i wsparcie lokalnych firm dla naszych uczniów!. Tym razem, do naszego Ośrodka zawitali w środę, 9 marca przedstawiciele firmy DHL z Dąbrowy Górniczej, którzy przekazali nam pomoce dydaktyczne, zabawki, gry edukacyjne zebrane podczas specjalnej akcji wśród swoich pracowników. Zarząd firmy DHL przekazał także 5 komputerów. Sprzęt komputerowy i środki edukacyjne wzbogaciły bazę dydaktyczną klas 1-3 szkoły podstawowej oraz klasy 1-6 ZET i przedszkola. Te wyjątkowe dary wywołały na twarzach naszych uczniów wielką radość. Przedstawicielom firmy DHL osobiście podziękowały dzieci, a także dyrekcja i nauczyciele. Cała nasza społeczność szkolna jest bardzo wdzięczna firmie DHL w Dąbrowie Górniczej za WIELKIE SERCE i cieszy się, że zyskała nowych wspaniałych przyjaciół, którym jeszcze raz składa serdeczne podziękowania.

DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁY PREZENT

Stowarzyszenie Równe Babki to wyjątkowe kobiety, które postanowiły sprawić, aby uśmiech zagościł na twarzach naszych dzieci. W czasie akcji Wiosennych Porządków pozyskały od ludzi o wielkich sercach mnóstwo gier, książeczek, zabawek i pomocy edukacyjnych, które przekazały do naszego Ośrodka. W imieniu dzieciaków serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za doskonałą akcję, liczymy na dalszą współpracę i życzymy wielu ciekawych oraz fantastycznych pomysłów.

NOWA PRACOWNIA TOMATISA

17.09.2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie pracowni do prowadzenia zajęć metodą Tomatisa. Sponsorem nowego sprzętu do tego gabinetu jest wieloletni Przyjaciel naszego Ośrodka Pan Marek Michnik.

PODZIĘKOWANIE FIRMIE BRAWO R.BIEGAŃSKI, K.BIEGAŃSKA SP.J.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej składają serdeczne podziękowanie Firmie Brawo R.Biegański, K.Biegańska SP.J. za bezpłatne wypożyczenie powiększalników EXIGO naszym słabowidzącym uczniom. Swoim gestem sprawiliście Państwo, że nauka zdalna, z jaką przyszło nam się mierzyć w czasie pandemii Covid19, stała się łatwiejsza i dostępniejsza. Dziękujemy za Państwa wsparcie i zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
WSPARŁA SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej zapewnia edukację oraz rehabilitację dzieciom z wieloma niepełnosprawnościami. Jedną z nich jest niepełnosprawność narządu ruchu, która oprócz systematycznej rehabilitacji wymaga także specjalistycznego sprzętu ortopedycznego. Pracownicy SOSW zwrócili się do centrali Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z prośbą o wsparcie w postaci specjalistycznych siedzisk ortopedycznych dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Prośba została rozpatrzona pozytywnie i do Ośrodka w Dąbrowie Górniczej trafiły trzy mobilne fotele z możliwością zindywidualizowanych ustawień pod daną dysfunkcję u dziecka. Sprzęt ten w sposób znaczący poprawi komfort funkcjonowania dzieci na terenie placówki, ułatwi także proces edukacyjny. Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy serdecznie dziękujemy!!!

MAREK MICHNIK – POMOCNA DŁOŃ NASZEGO OŚRODKA

Marek Michnik – człowiek o gorącym, ogromnym sercu, w którym zawsze znajdzie się miejsce dla dzieci potrzebujących wsparcia. Długoletnia współpraca z naszym Ośrodkiem, życzliwość i przyjazna dłoń zaowocowały wieloma darami, które pomagają naszym niepełnosprawnym wychowankom pokonywać ograniczenia oraz bariery, a nauczycieli i rehabilitantów wspierają w pracy podejmowanej dla dobra dzieci. Pierwszą pomocą okazana uczniom, było wsparcie finansowe wyżywienia dzieci z rodzin ubogich, letniego wypoczynku i nagród. Później coroczne dary były dofinansowaniem do sprzętu, urządzeń wspierających rehabilitację, klasopracowni i pracowni. Szczególnym darem było przekazanie pełnego wyposażenia pracowni „Cyber-Oka” – dzięki której jesteśmy jedyną w kraju placówką , gdzie dzieci, które nie mówią i często nie mogą się poruszać, będą mogły teraz porozumiewać się z otoczeniem, będą sygnalizowały swoje potrzeby i pragnienia. Nasz darczyńca zapowiedział, że nie poprzestanie na dotychczasowym wsparciu i będzie dalej pomagał dzieciom niepełnosprawnym w naszej placówce. Jesteśmy MU za to bardzo wdzięczni.

MAREK MICHNIK – POMOCNA DŁOŃ NASZEGO OŚRODKA

NOWE POMOCE DO AAC

Dnia 01 kwietnia 2019 roku, mieliśmy przyjemność osobiście poznać i gościć w naszej szkole wyjątkową osobę. W tym dniu nasz ośrodek odwiedził Pan Krzysztof Kurjański, członek zarządu oraz dyrektor zarządzający spółką Outokumpu Distribution Polska Sp.z o.o. Była to wspaniała wizyta pełna pozytywnych emocji, wrażeń i niespodzianek. Tego dnia otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa cudowny prezent – pomoce do AAC – komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Otrzymane dary pozwolą uczniom przejawiającym trudności w komunikowaniu się porozumiewać się zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami poznawczymi, a tym samym budować tożsamość, autonomię a w konsekwencji życiową niezależność. Dzięki ofiarności Pana Krzysztofa możliwa jest realizacja postawionych celów i spełnienia marzeń niejednego rodzica, który pragnie „usłyszeć” swoje dziecko. Dlatego w imieniu dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów składamy serdeczne podziękowania Panu Krzysztofowi Kurjańskiemu oraz spółce Outokumpu Distribution Polska Sp.z o.o. za gest i pomocną dłoń, a naszej wdzięczności nie wyrażą żadne słowa. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas będzie pierwszym etapem naszej współpracy oraz umocnieniem przyjacielskich relacji.

POMOGLI SPEŁNIĆ MARZENIA DZIECI

W kwietniu 2018 r. roku mieliśmy okazję gościć Prezesa NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. Pana Yasukazu Hijikata oraz Pana Piotra Słowika, którzy swoimi działaniami wpisali się w grono Przyjaciół Ośrodka, ludzi żywo zainteresowanych troską o człowieka, zwłaszcza tego potrzebującego pomocy. Swoimi działaniami i wsparciem pomogli spełniać marzenia naszych podopiecznych, wzbudzić ich radość i przekonanie, że mogą pokonywać ograniczenia i bariery.

Ze środków przekazanych przez NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. zakupiliśmy na potrzeby Ośrodka:
– Elektryczny podnośnik jezdny
– Pionizator elektryczny Baffin
– Tor do nauki chodzenia z przeszkodami
– Siedziska rehabilitacyjne Baffin dla przedszkolaków

Chcąc podziękować za wsparcie i troskę zaprosiliśmy naszych darczyńców do zwiedzenia Ośrodka, w czasie którego rehabilitanci zaprezentowali pracę z dziećmi na sprzęcie zakupionym dzięki przekazanym przez firmę NGK Ceramics środkom. Nasi goście z dużym zainteresowaniem zwiedzali gabinety, pracownie i klasy obserwując codzienne zajęcia edukacyjne, sportowe i rehabilitacyjne. Uczniowie podziękowali wyjątkowym gościom za życzliwość, pomoc i gorące serca, w których zawsze znajdzie się miejsce dla dzieci potrzebujących wsparcia.

Serdecznie dziękujemy!

kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03

Skip to content