SOSW Ośrodek Stowarzyszenia Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Dzień”

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Dzień”

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów
Osób Niepełnosprawnych
ul. Sienkiewicza 6A
41-300 Dabrowa Górnicza

Stowarzyszenie Ósmy dzień powstało w 2018 roku z inicjatywy rodziców i wychowawców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Podstawowym zadaniem Stowarzyszenia jest wsparcie psychologiczne, prawne i edukacyjne dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. Naszym głównym celem jest stworzenie w naszym mieście miejsca, w którym dzieci oraz ich rodzice będą mogli spotykać się w wolnym czasie, rozwijać swoje zainteresowania i wspólnie rozwiązywać problemy. Chcemy stworzyć świetlicę środowiskową, która da niepełnosprawnym dzieciom szansę na rozwój i ciekawą zabawę, a rodzicom chwilę wytchnienia od trudów codzienności. Chcemy również wspierać rozwój dzieci poprzez prowadzenie zajęć pozalekcyjnych, wyjazdów terapeutycznych i wycieczek. Chcemy w ten sposób dać dzieciom niepełnosprawnym szansę odkrywania swoich talentów, pasji i marzeń. Chcemy wreszcie pokazać społeczeństwu, iż dzieci niepełnosprawne, mimo pewnych ograniczeń są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Trzeba tylko dać im szansę, by odkryły swoje możliwości a rodzicom pokazać, iż wychowanie niepełnosprawnego dziecka, mimo wielu problemów, może być, przy odpowiednim wsparciu instytucji i ludzi dobrej woli, niezwykłą przygodą. I o tę szansę dla niepełnosprawnych dzieciaków, na nowy, lepszy …ósmy dzień chcemy, jako członkowie Stowarzyszenia powalczyć.

Szanowni Państwo

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Ósmy dzień” aktualnie realizuje 3 projekty, które są kierowane zarówno do dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami jak i ich rodzin i opiekunów. Zajęcia realizowane w ramach działań stowarzyszenia odbywają się m.in. na terenie ośrodka jak i w innych częściach naszego miasta. Udział we wszystkich projektach jest całkowici bezpłatny!!. Osoby zainteresowane udziałem w ww. projektach lub chętne do współpracy prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 519 574 186 lub poprzez adres e-mail: stowarzyszenie.8_dzien@wp.pl . Jeśli chcecie Państwo dla siebie i swoich dzieci dobrej zabawy, aktywności fizycznej i chwili wytchnienia od trudów dnia codziennego serdecznie zapraszamy!!!

Pozdrawiam serdecznie
Sandra Wysługocka

W okresie od września do grudnia 2022 roku w naszym ośrodku są realizowane różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów w ramach kolejnego projektu z opieki wytchnieniowej „Budujemy Mosty”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorami.

kontrast
powiększenie

   

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej
ul. Swobodna 59
tel. 32 261 80 03

Skip to content